Artbud.eu jako przykład Wirtualnego Salonu Sprzedaży Mieszkań

Autor: HMC Internet Solutions

Witryna www.artbud.eu stworzona przez HMC Internet Solutions jest przykładem wykorzystania Internetu jako głównego kanału promocji i dystrybucji lokali oferowanych przez firmę ARTBUD Sp. z o.o.
 
Strona główna www.artbud.eu - to przede wszystkim ergonomia, szybki dostęp do głównych bloków informacji. Bez zbędnego ruchu, niepotrzebnych modułów - jedyne animacje to okno emitujące bannery reklamowe oraz tzw. roll-over w technologii flash - poziomy, interaktywny wykaz aktualnych inwestycji, który internauta może przewijać w obie strony docierając w ten sposób do wszystkich realizacji. Warto również zwrócić uwagę na sporej wielkości moduł wyszukiwarki. Dzięki niemu Internauta może już z poziomu strony głównej dokładnie sprofilować swoje potrzeby  i dotrzeć do interesującej go oferty lokali, zawartej w bazie mieszkań (szczegółowo o bazie mieszkań w dalszej części artykułu). Dodatkowo lista ostatnich aktualności w formie "zajawek" prowadzących do pełnych news'ów w odpowiednim dziale. Dzięki tym zabiegom ergonomia jest wzorowa.

Intuicyjna nawigacja na podstronach , praktycznie eliminująca ryzyko zgubienia się klienta w gąszczu informacji. Menu główne pozostaje niezmienione, na każdej podstronie mamy tzw. lokalizer, który wskazuje aktualną pozycję oraz ścieżkę dotarcia ("po okruszkach"). Menu podstron rozwijane w lewej części ekranów produktowych (np. Oferta  czy Realizacje) czym zyskujemy więcej miejsca na informacje w części prawej. Opcja "wersja do druku" na każdej podstronie serwisu, zaraz nad tekstem, pozwala na szybki dostęp.

Ciekawym rozwiązaniem jest konfigurator mieszkań Poznań Zagórze. Dostęp z różnych poziomów witryny (Główna, Oferta, Poznań-Zagórze oraz każdy ekran w części menu) - jest uruchamiany na warstwie, w pełnym oknie. Pozwala to na dobre zagospodarowanie okna, większą szczegółowość oraz ergonomię. Prestiżowa estetyka, możliwość wyboru lokalu na siatce budynku sprawia, iż narzędzie wyczerpuje oczekiwania klientów poszukujących apartamentu z wyższej półki oraz zapada w pamięci wpływając na pozytywne kojarzenie odwiedzonej witryny jak i marki ARTBUD.
 
Szczególnie warto zwrócić uwagę na połączenie dwóch rodzajów inwestycji w ramach jednej witryny. Mamy grupę lokalizacji "zwykłych" (Gniezno czy Szczawno Zdrój) oraz lokalizację prestiżową (Poznań Zagórze) . Jest ona przedstawiona na witrynie za pomocą innej grafiki, stwarzającej uczucie ekskluzywności i prestiżu, logo firmy zostało wzbogacone o starodawną czcionkę.
 
Sercem serwisu jest Baza mieszkań - narzędzie oparte na bazie danych, sprzężone ze wspomnianią wcześniej zaawansowaną wyszukiwarką. Informacje o lokalach są podane w sposób czytelny, spójny i ergonomiczny,  w dwóch widokach - tabeli z listą lokali danymi podstawowymi (np. Zestawienie mieszkań Poznań-Zagórze) oraz karcie lokalu ze szczegółowymi danymi, wyświetlającymi się po wyborze mieszkania pierwszym widoku (np. Lokal nr 23). To sprawia, że klient wszystkie informacje ma podane z marszu, na  przysłowiowej "tacy". Jednak tak naprawdę prawdziwą wartością tej aplikacji jest jej wyczerpująca funkcjonalność po stronie administrowania katalogiem. W tym systemie, klient jest w stanie w całości zarządzać witryną (realnie zarządzać:)) bez konieczności wielu szkoleń i konsultacji. Dane wprowadzane są w formularzach kart lokali, które można dowolnie przeszukiwać, sortować czy grupować. W tym wypadku Baza mieszkań stała się głównym narzędziem sprzedażowym dla służb handlowych ARTBUD Sp. z o.o.
 
Podsumowując, witryna www.artbud.eu oferuje pełną, aktualną i podaną w sposób wyczerpujący ofertę lokali. Równocześnie promuje firmę ARTBUD Sp. z o.o. oraz jej poszczególne inwestycje, adresując je do odpowiednich odbiorców. Pozwala dotrzeć do odpowiedniej oferty zbierając preferencje klienta i wirtualnie doradzając. Całość wsparta usability na wysokim poziomie oraz poprawnością kodu pozwalającą poprzez m.in przyjazne linki na promocję w wyszukiwarkach. Jednym słowem - Wirtualny Salon Sprzedaży Mieszkań.

Strona 1  

Zobacz także:Powrót do listy artykułów

Podaj swoje imię oraz adres e-mail:

Będziemy na bieżąco informować Ciebie o kolejnych realizacjach, nowych pozycjach w ofercie, a także fachowych publikacjach!


61 307 07 02
61 307 07 02
509 990 434
509 990 434